Publiczna
Szkoła Podstawowa nr 5
im. Jana Matejki
w Bochni

ul.Kazimierza Wielkiego 71
32–700 Bochnia
tel./fax (014) 6122391
e-mail: bochnia@ps5.pl
Rok powstania - 1962
 :. Strona główna 
 > Aktualności: 
 >> bieżące 
 >> wydarzenia 
 >> o nas w prasie 
 >> kalendarz 
 > Uczniowie: 
 >> w Samorządzie 
 >> na wycieczkach 
 >> w konkursach 
 > Sport w szkole 
 > Historia szkoły 
 > O Bochni 
 > Hymn szkoły 
 > Położenie szkoły 
 > Oferta 
 > Jan Matejko 
 > Galeria 
 > Archiwum 
  Kangur matematyczny  

Międzynarodowy Konkurs w naszej szkole

W dniu 16 marca 2017 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Od rana byłam zdenerwowana, bo wydawało mi się, że nic nie umiem. Jest to konkurs międzynarodowy, który jest przeprowadzany w jednym czasie we wszystkich państwach.

W naszej szkole do konkursu przystąpili uczniowie z klas III, IV, V i VI. Gdy nadeszła godzina wejścia na salę, moje zdenerwowanie „sięgało Zenitu”. Weszliśmy na salę gimnastyczną i usiedliśmy w pojedynczych ławkach. Wtedy Pani Ela Słoniowska wytłumaczyła wszystkim reguły konkursu. Powiedziała nam też, że mamy godzinę czasu na rozwiązanie testu. Potem rozdała wszystkim testy razem z karteczkami, gdzie trzeba zakodować wszystkie poprawne odpowiedzi.

zagadka

W czasie rozwiązywania testu, wciąż patrzyłam się na zegarek. Udało mi się rozwiązać prawie wszystkie zadania na piętnaście minut przed końcem czasu. Po skończeniu pisania wzięłam się za zakodowanie odpowiedzi i wtedy zauważyłam, że sala trochę już spustoszała. Została tylko garstka osób z szóstej klasy i kilka z naszej klasy. Skończyłam akurat kiedy Pani Ela powiedziała, żeby odłożyć karteczki na jej biurko.

9 maja 2017 r. przyszły wyniki Kangura i okazało się, że nasza klasa prześcignęła nawet czwartoklasistów, a ja miałam najwięcej punktów z całej szkoły!

Nie mogłam wprost uwierzyć! Czyli jednak tylko wydawało mi się, że nic nie umiem.

Z naszej klasy wyróżnienia otrzymali: Piotr Tobiasz, Kinga Słoniowska i Stasiu Babicz.

Wszystkim serdecznie gratuluję! Mam nadzieję, że w czwartej klasie też będziemy mogli uczestniczyć w Kangurze. (Julia z kl. 3„a”)


Bochnia, 16 maja 2017 r.

>> Wstecz  | >> Dalej   | Strona Główna | Kontakt |