Publiczna
Szkoła Podstawowa nr 5
im. Jana Matejki
w Bochni

ul.Kazimierza Wielkiego 71
32–700 Bochnia
tel./fax (014) 6122391
e-mail: bochnia@ps5.pl
Rok powstania - 1962
 :. Strona główna 
 > Aktualności: 
 >> bieżące 
 >> wydarzenia 
 >> o nas w prasie 
 >> kalendarz 
 > Uczniowie: 
 >> w Samorządzie 
 >> na wycieczkach 
 >> w konkursach 
 > Zainteresowania: 
 >> na wycieczkach 
 >> w konkursach 
 > Sport w szkole 
 > Historia szkoły 
 > O Bochni 
 > Hymn szkoły 
 > Położenie szkoły 
 > Oferta 
 > Jan Matejko 
 > Galeria 
 > Archiwum 

Żywienie ma znaczenie

maska

Pod takim tytułem odbyło się w szkole 07 marca 2017 roku spotkanie ze specjalistkami Centrum Dietetycznego Natur House. W spotkaniu tym razem wzięli udział uczniowie klas trzecich i czwartych. Poprzednie spotkanie było dla uczniów pierwszych i drugich klas. Natomiast jesienią przy spotkaniach wywiadowczych poprowadzony był wykład dla rodziców czwartoklasistów.

Dietetyczka p. mgr inż. Anna Wiśniewska przybliżyła uczniom najważniejsze zasady związane ze zdrowym odżywianiem. Podkreślone zostało, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Powinno być tak skomponowane, by dawać siłę i energię. Najlepiej jest je spożyć w ciągu godziny po przebudzeniu. Padło pytanie do uczniów: co jeść o poranku, aby dodać sobie energii?

Były różne propozycje, aż udało się utworzyć jadłospis na śniadanie. Następnie uczniowie zastanawiali się, co wybrać na obiad, podwieczorek, kolację.

Prowadząca przedstawiła uczniom tak zwany „talerz zdrowia”, który zawiera produkty zbożowe, warzywa i owoce, mleko i produkty mleczne, produkty białkowe, tłuszcze. Produkty z tych grup są niezbędne do prawidłowego sporządzania codziennej diety.

maska

Druga z dietetyczek p. Dominika Flak poprowadziła z uczniami praktyczne ćwiczenie polegające na wskazaniu produktów zdrowych i tych, których spożywanie należy ograniczyć lub unikać. Okazało się, że produkty typu Fast food można zastąpić różnorodnymi zdrowymi zamiennikami. (Lucyna Kozioł)

17 marca 2017 r.

>> Wstecz  | >> Dalej   | Strona Główna | Kontakt |