Publiczna
Szkoła Podstawowa nr 5
im. Jana Matejki
w Bochni

ul. Kazimierza Wielkiego 71
32–700 Bochnia
tel./fax (014) 6122391
e-mail: bochnia@ps5.pl
Rok powstania - 1962
 :. Strona główna 
 > Aktualności: 
 >> bieżące 
 >> wydarzenia 
 >> o nas w prasie 
 >> kalendarz 
 > Uczniowie: 
 >> w Samorządzie 
 >> piszą 
 >> na wycieczkach 
 >> w konkursach 
 > Zainteresowania: 
 >> kółka 
 >> kluby 
 > Sport w szkole 
 > Historia szkoły 
 > O Bochni 
 > Hymn szkoły 
 > Położenie szkoły 
 > Oferta 
 > Jan Matejko 
 > Galeria 
 > Archiwum 

Kronika Bocheńska, czerwiec 2012,
nr 6 (239), rok XX

foto
Szczypiorniści
uczcili święto
„piątki”

Jednym z miejsc, w którym opra-cowano skuteczną technikę „propa-gandy” piłki ręcznej jest Szkoła Pod-stawowa nr 5. — To tam rodziły się pierwsze bocheńskie talenty, to tam pierwsi szczypiorniści i szczypior-nistki pod czujnym okiem trenerów doskonalili swe sportowe umiejęt-ności i to tam nadal kontynuowana jest ta wyjątkowa tradycja...

foto
foto
foto

Właśnie za sprawą niezwykle bogatej tra-dycji piłki ręcznej, z okazji jubileuszu 50-lecia tej szkoły, zorganizowano również specjalne mecze.

Mecz zawsze wyzwala u zawodników olbrzymie emocje i nie inaczej było tym razem. Różnica polegała jednak na tym, że w spotkaniach, jakie rozegrane zostały dwu-nastego maja, wyniki nie miały żadnego znaczenia, a jedyne co liczyło się tego dnia, to dobra zabawa. Na parkiecie hali wido-wiskowo-sportowej spotkali się byli uczniowie „piątki”, którzy już w okresie szkoły pod-stawowej, w sposób szczególny upodobali sobie dyscyplinę, w której piłką się rzuca.

Niewielka grupka kibiców zgromadzona tego dnia na trybunach oglądać mogła popisy przede wszystkim zawodników, których jesz-cze do niedawna dopingowano na parkietach pierwszej i drugiej ligi (Jarosław Gut, Filip Pach, Tomasz Węgrzyn).

Poza nimi w sportowych strojach wybiegły także i inne dobrze znane w świecie bocheńskiej piłki ręcznej osoby, jak np. Michał Goliński (fot. W akcji na poprzedniej stronie), czy też Ewa Salamon — odpowiedzialni głównie za rozwój fizyczny „piątkowych” uczniów, czy też prowadzący treningi w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji — Jakub Pach oraz Piotr Węgrzyn.

Rozegrany został także mecz absolwentek SP 5, całą sportową imprezę otwarli uczniowie klasy piątej i szóstej, którzy murów „piątki” jeszcze nie opuścili i nadal poznają tajniki piłki ręcznej i doskonalą swój warsztat.

Tekst i zdjęcia: Joanna Dobranowska

foto

>> Wstecz  | >> Dalej   | Strona Główna | Kontakt |