Publiczna
Szkoła Podstawowa nr 5
im. Jana Matejki
w Bochni

ul.Kazimierza Wielkiego 71
32–700 Bochnia
tel./fax (014) 6122391
e-mail: bochnia@ps5.pl
Rok powstania - 1962
 :. Strona główna 
 > Aktualności: 
 >> bieżące 
 >> wydarzenia 
 >> o nas w prasie 
 >> kalendarz 
 > Uczniowie: 
 >> w Samorządzie 
 >> na wycieczkach 
 >> w konkursach 
 > Zainteresowania: 
 >> kółka 
 >> kluby 
 > Sport w szkole 
 > Historia szkoły 
 > O Bochni 
 > Hymn szkoły 
 > Położenie szkoły 
 > Oferta 
 > Jan Matejko 
 > Galeria 
 > Archiwum 

Triathlon — co to jest?

triathlon

W czwartek 02 marca 2017 r. przybył do nas absolwent naszej szkoły pan Maciej Nosek, obecnie pasjonujący się nietypowym sportem.

Spotkał się z dziećmi z grupy przedszkolnej w ramach spotkań ludzi z pasją w naszym szkolnym Klubie Miłośników Bolka i Lolka.

Na początku pan Maciek opowiedział dzieciom historyjkę z przed lat związaną z tą szkołą i potwierdził, że „Bolek i Lolek” to była Jego ulubiona bajka z czasów dzieciństwa. Nasz gość opowiedział dzieciom o dyscyplinie sportowej, którą się zajmuje a mianowicie o triathlonie.

Zaszczepił w dzieciach chęci do sportowej rywalizacji i wysiłku jaki należy podjąć, aby spełniać swoje sportowe marzenia, także jako hobby.

Przyniósł ze sobą, by pokazać dzieciom strój do pływania tak zwaną piankę, okulary, specjalny futerał na podręczne rzeczy, specjalny „zegarek” do mierzenia tętna zawodnika. Pokazał w jaki sposób umieszcza się numer startowy oraz opowiedział o przebiegu zawodów. Pokazał również kask do jazdy na rowerze o opływowym kształcie i specjalne obuwie. Poruszył także kwestie związane ze spożywaniem posiłków w trakcie zawodów.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, również dzieci mogły powiedzieć czy lubią sport. Okazało się, że kilkoro dzieci uczy się pływać, jeździć na nartach oraz jazdy na rowerze. Na koniec pan Maciek dokonał wpisu w naszej kronice, a dzieci zaśpiewały hymn o Bolku i Lolku. Spotkanie uwiecznione zostało pamiątkowymi zdjęciami.

Za przybycie i tak interesujące przedstawienie dyscypliny sportowej jaką jest triathlon serdecznie dziękujemy. (Katarzyna Cygnarowicz)

2 marca 2017 r.

>> Wstecz  | >> Dalej   | Strona Główna | Kontakt |