Publiczna
Szkoła Podstawowa nr 5
im. Jana Matejki
w Bochni

ul.Kazimierza Wielkiego 71
32–700 Bochnia
tel./fax (014) 6122391
e-mail: bochnia@ps5.pl
Rok powstania - 1962
 :. Strona główna 
 > Aktualności: 
 >> bieżące 
 >> wydarzenia 
 >> o nas w prasie 
 >> kalendarz 
 > Uczniowie: 
 >> w Samorządzie 
 >> na wycieczkach 
 >> w konkursach 
 > Zainteresowania: 
 >> kółka 
 >> kluby 
 > Sport w szkole 
 > Historia szkoły 
 > O Bochni 
 > Hymn szkoły 
 > Położenie szkoły 
 > Oferta 
 > Jan Matejko 
 > Galeria 
 > Archiwum 

Dni otwartych koszar

Działający w naszej szkole „Klub Miłośników Bolka i Lolka” w swoich szeregach zrzesza ludzi o różnych zainteresowaniach i profesjach. Wśród Honorowych Członków Klubu mamy również żołnierza — pana Tomasza Bankiewicza, który zaszczepił w dzieciach zamiłowanie do wojska i pracy żołnierza. W ubiegłym roku zabrał Nas na Dni Otwartych Koszar 16 Batalionu Powietrznodesantowego, gdzie mogliśmy poznać bliżej warunki i charakter służby wojskowej. Wycieczka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i dostarczyła niezapomnianych wrażeń, więc w bieżącym roku nie mogło być inaczej.

w koszarach

31 marca b.r. młodzi pasjonaci wojska, w ramach Klubu Miłośników Bolka i Lolka, wraz z nauczycielami ponownie udali się do Krakowa na Dzień Otwartych Koszar, który tym razem połączony był z uroczystymi obchodami 60 rocznicy powstania 16 Batalionu Powietrznodesantowego. Zwiedzanie jednostki wojskowej rozpoczęło się od uroczystego powitania na placu apelowym przez dowódcę batalionu. Potem zobaczyliśmy również defiladę pododdziałów, defiladę konną oraz defiladę pojazdów wojskowych. Duże wrażenie zrobił pokaz opanowania budynku przez żołnierzy. Następnie wraz z naszym przewodnikiem — żołnierzem panem Bartłomiejem udaliśmy się na poszukiwania wrażeń w kolejnych punktach przygotowanych specjalnie na ten dzień.

Przyjrzeliśmy się z bliska także uzbrojeniu i indywidualnemu wyposażeniu żołnierzy, przymierzaliśmy spadochron, zwiedziliśmy karetkę wojskową, sprawdziliśmy działanie wykrywacza min, odbyliśmy trening strzelecki z broni ASG oraz zobaczyliśmy pokazowy mecz footballu amerykańskiego.

w koszarach

Największych wrażeń dostarczył wszystkim mini park linowy, w którym mogliśmy sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Pysznym dodatkiem, a zarazem zwieńczeniem wycieczki były żołnierska grochówka i bigos.

W trakcie imprezy nad swymi gośćmi czuwali sympatyczni, zawsze służący pomocą żołnierze. To były niezapomniane chwile! Na pewno wrócimy tu za rok (JoS)

02 kwietnia 2017 r.

>> Wstecz  | >> Dalej   | Strona Główna | Kontakt |